Pereteraapia väljaõppe on 3 astmeline. Eestis on hetkel kaks Eesti Pereteraapia Ühingu poolt atesteeritud kooli, kes pakuvad perekonnapsühhoteraapia väljaõpet.
Perekonnapsühhoteraapia I astme koolitus on sissejuhatav kursus, mis on lühiülevaade süsteemsest lähenemisest peretöös. I astme läbinud õppija ei oma veel teadmisi, et teha perekonnapsühhoteraapia alast tööd, kuid sissejuhatava kursuse läbimine on eelduseks asuda õppima perekonnapsühhoteraapia põhiväljaõppes. Perekonnapsühhoteraapia väljaõppele saamise eelduseks on magistrikraadi olemasolu või selle samaaegne omandamine psühholoogias, sotsiaaltöös, meditsiinis, tervishoius või hariduse valdkonnas. Sissejuhatava kursuse pikkus on 100 tundi.
Perekonnapsühhoteraapia II astme pädevuskursus on 3 aastane teoreetiline põhjalik väljaõppe, mis annab tulevasele pereterapeudile kätte kõik olulised teadmised ja “tööriistad” perekonnapsühhoteraapia praktiseerimiseks. II astme väljaõppes tudeeriv inimene võib end nimetada pereteraapia õpilaseks ning tal on õigus ja võimalus läbi viia pereteraapia praktikaid, seda ka vastavalt nimetades.
Perekonnapsühhoteraapia III astme pädevuskoolituse kestvus on 2 aastat, mille jooksul toimuvad regulaarsed supervisioonid, mille käigus tulevane pereterapeut analüüsib põhjalikult enda praktilist tööd peredega. III astmel olev inimene võib end nimetada superviseeritavaks pereterapeudiks ning pakkuda juba pereteraapia teenust.
Pereteraapia väljaõppe läbimise järel on võimalik pereterapeudil taotleda kutsetunnistust, kui tal on kogunenud vähemalt 1 aasta iseseisva töö kogemust. Pereterapeudi kutsetunnistus (tase 7) on kõige kõrgem pereterapeudi pädevust tõendav tunnistus.
Perekonnapsühhoteraapia koolitajad:
Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskus
Täiendkoolitus:
Eesti Pereteraapia Ühing korraldab pereterapeutidele ja peredega töötavatele spetsialistidele pereteraapia/paariteraapia alaseid täiendkoolitusi.
Õppekorraldusega saab tutvuda siit: